Říčky a Skiinterkriterium patří k sobě

Říčky v Orlických horách –  O víkendu jsem přijal pozvání na 62. Skiinterkriterium, které se každoročně koná ve Ski centru Říčky v Orlických horách.
Jde o největší a nejvýznamnější mezinárodní závod žactva v disciplínách slalom a obří slalom, kterého se účastní okolo 200 závodníků prakticky z celého světa. V předchozích letech se na místní černé sjezdovce představila řada závodníků, kteří později sbírali nejvyšší umístění v rámci světového poháru, mistrovství světa nebo dokonce olympiád.  Například sourozenci Kosteličovi, Šárka Strachová, Ondřej Bank, Petra Vlhová nebo  Ester Ledecká. V rámci hodnocení zemí získala letos nejvíce medailových pozic Česká republika.

Měl jsem tu čest předat ceny těm, kterým se podařilo umístit na předních příčkách závodu. Obdiv si zaslouží nejenom mladí závodníci, ale především srdcaři, kteří zdejšímu Ski centru věnují prakticky veškerý svůj volný čas, společně s těmi, kteří zde jako členové odpracují řadu hodin. V neposlední řadě je potřeba poděkovat všem sponzorům, bez nichž by nebylo možné udržet tak kvalitní a dlouhodobě stabilizované zázemí, s průběžně probíhající modernizací jak techniky, tak celého areálu.

Nejnovější příspěvky