V Českých Libchavách

České Libchavy – Osobní návštěvy starostů v obcích a městech orlickoústeckého regionu, patří k mým prioritám. Jsem rád, že s nimi nacházím společnou řeč, zjistím od nich plno nových informací a naopak jim mohu poradit či pomoci. Nejinak to bylo i se starostou obce České Libchavy Petrem Tomášem, s kterým jsme probrali plány do budoucna a možnosti, které se jim naskýtají. Důležitým faktem pro financování obce je to, že se ve zdejším katastru  nachází centrum pro nakládání s odpady EKOLA České Libchavy s.r.o.

Areál společnosti EKOLA České Libchavy s.r.o. je situován na severovýchodním okraji obce České Libchavy. Nachází se zde administrativní budova (sídlo vedení společnosti, obchodního a provozního oddělení a zázemí pro zaměstnance), Centrum po nakládání s odpady (zahrnující skládku odpadu, kompostárnu pro zpracování biologicky rozložitelných odpadů, biodegradační plochu pro úpravu kontaminovaných odpadů, třídící centrum pro úpravu a shromažďování odpadů určených k následné recyklaci a sklad nebezpečných odpadů) a ostatní provozní prostory (parkovací plochy, sklad nádob pro prodej a pronájem a další skladové plochy).

České Libchavy jsou obec v okrese Ústí nad Orlicí, v Pardubickém kraji. Táhnou se v údolí podél Libchavského potoka k hranicím s Libchavami, a proto se nacházejí na úplném severu souměstí Třebová – Ústí nad Orlicí. Žije zde 649 obyvatel. Nachází se zde mimo jiné víceúčelové hřiště, se zázemím pro tenis, nohejbal, volejbal, basketbal, florbal a malou kopanou. Součástí areálu je i restaurace Chata Habřinka. Jsou zde dvě cyklostezky. První, vedoucí do ŽamberkaLetohraduÚstí nad OrlicíChocně a nová trasa, vedoucí do Potštejna.

 

Nejnovější příspěvky