Práce na přípravě investorské činnosti na II/360 v úseku Ústí nad Orlicí – Letohrad pokračují

Orlickoústecko – Před pár dny jsem zveřejnil dopis, ve kterém jsem požádal Radu Pardubického kraje o pozornost úseku silnice II/360 mezi Ústím nad Orlicí a Letohradem, který je dle stanoviska DI PČR nejfrekventovanějším v rámci okresu a zároveň je ve velmi špatném technickém stavu. Oceňuji rychlou odpověď od hejtmana kraje, kterou zveřejňuji.
V dopise je mimo jiné uvedeno, že si Rada Pk uvědomuje nutnost opravy této důležité komunikace, rozhodnutí o vyjmutí z Regionálního akčního plánu v rámci IROP a přesun do aktivit, které bude realizovat prostřednictvím Správy a údržby silnic Pardubického kraje neznamená, že oprava silnice II/360 v daném úseku není prioritou. Naopak – akce nebude podléhat tak přísným podmínkám, které evropské projekty mají, což bude znamenat časovou a především věcnou flexibilitu při plánování opravy této komunikace.
Já zopakuji, že vím, že je Pardubický kraj od vzniku krajů co se týče silniční sítě v rámci rozpočtového určení daní podfinancován. Budu podporovat všechny kroky, které by toto mohly změnit a sledovat, jak se příprava potřebné opravy / rekonstrukce této frekventované silnice posouvá. Věřím, že se postupnými kroky podaří dát tuto silnici do stavu hodnému jejímu využití.
A hejtmanovi Martinovi Netolickému děkuji za rychlou vysvětlující odpověď.

Nejnovější příspěvky