Nazareth, Mirai i Pardubická komorní filharmonie. Široká škála hudebních žánrů zněla a zní Letohradem a jeho okolím.

Letohrad/Mistrovice/Výprachtice/Jablonné nad Orlicí/Horní Čermná/Králíky/Lukavice – Jubilejní 15. ročník JamRocku proběhl od čtvrtka 1. – do soboty 3.6. 2023 na louce  při příjezdu do města od Ústí nad Orlicí v Letohradu. Na programu byl například legendární Nazareth, Mirai, Ewa Farna a mnoho dalších kapel. Od pátku 2. 6. – do neděle 12. června, se svátek hudby v tomto městě a následně v okolních obcích rozšířil o vystoupení v rámci 32. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Letohrad (MHFL).

Měl jsem tu čest obě akce oficiálně zahajovat a to jak před vystoupením skupiny Nazareth na JamRocku, tak i na MHFL při nedělním  Slavnostním galakoncertu Komorní filharmonie Pardubice pod vedením Jana Talicha, pořádaném v Tvrzi Orlice. Zde jsem měl možnost předat Cenu města Letohrad za rok 2022. Tentokrát tím oceněným byl dlouholetý vedoucí a sbormistr smíšeného pěveckého sboru FAMILIA CANTORUM Letohrad PETR HOFFMAN a to za přínos v oblasti kultury našemu městu a jeho propagaci.

Mezinárodní hudební festival se zde koná od roku 1989. Nejprve se jednalo o varhanní festival. Později se festival přejmenoval na Mezinárodní hudební festival – Letohrad. Koncerty tohoto významného festivalu se konají v našem krásném městě plném památek  – v Letohradě a také ve městech a obcích v okolí – např. v Jablonném nad Orlicí, Králíkách, Lukavici, Horní Čermné, Výprachticích nebo Mistrovicích. Za dobu existence festivalu vystoupila na jeho podiích celá řada předních světových umělců. V roce 2019 byl festival zapsán na seznam nejvýznamnějších kulturních událostí Pardubického kraje. Od počátku až dodnes, je duší festivalu velký letohradský patriot a vynikající koncertní varhaník PROF. PHDR. MGA. FRANTIŠEK VANÍČEK, PH.D., který je v současné době i děkanem Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové.

Nejnovější příspěvky