Návštěva u starosty obce Semanín

Semanín – Při svých cestách po regionu jsem nemohl vynechat ani obec Semanín. S místním starostou Ladislavem Stráníkem, jsme našli v mnohém společnou řeč. Nemohli jsme tedy ani vynechat plánovanou a bohužel díky nedostatku financí kraje, odkládanou rekonstrukci krajské silnice III. třídy, která obcí prochází. S tím bohužel souvisí oddálení očekávaného a dlouho obcí připravovaného zvelebení centra Semanína spolu s chodníky. Celé je to dáno nepružným zafixovaním republikového Rozpočtového určení daní  v původním výpočtu z dob zřízení krajů. Na což dosud, díky tomuto zastaralému rozhodnutí, Pardubický kraj velmi doplácí.

Obec na okraji našeho senátního obvodu, má díky svému rozvoji co nabídnout. Mají pěkně opravenou Základní školu společně se školkou. V části obce směřující k Třebovici jsou k dispozici, a vlastně jsou již zájemcům prodány, stavební parcely.

Semanín je pro široké okolí znám jako obec s bohatou historií, kulturními a sportovními aktivitami, a přírodními krásami. Tedy je zajímavý i pro turisty. Jsou aktivními zadavateli veřejných zakázek, které se týkají rozvoje infrastruktury, školství, životního prostředí, a dalších oblastí.

Nejnovější příspěvky