Na návštěvě v SZeŠ Lanškroun

Lanškroun – Na začátku týdne jsem navštívil střední zemědělskou a veterinární školu v Lanškrouně. S ředitelem Ing. Davidem Hruškou jsem si prohlédl školu i celý areál. Na 330 studentů zde studuje buď maturitní nebo učební obor.

Škola má i vlastní krávy a s jejich výbornými mléčnými výrobky se můžete setkat na akcích v jejich prodejním stánku, ale i zakoupit přímo u nich. Chovají i 36 koňů, mají rozlehlý areál. V současné době realizují velký projekt na znovupoužití dešťových vod a využití solární energie. Do budoucna by potřebovali řešit rekonstrukci dosluhující staré školní tělocvičny. Přeji škole, aby byl i ní i do budoucna patřičný zájem, jako tomu je aktuálně. Zemědělství potřebuje mladé lidi 👍

Všem budoucím zájemcům  o studium na této škole a jejich rodinným příslušníkům, zde i letos nabízí komentovanou prohlídku školy, představení školy a jejího vzdělávacího programu vedením školy a to při Dnech otevřených dveří.

Dny otevřených dveří ve dnech 3.11 – 4. 11. 2023  proběhnou v tomto školním roce poprvé. Další prohlídky jsou v plánu na 2. 12. 2023 a 13. 1. 2024.

Nejnovější příspěvky