Klášterec nad Orlicí – obec, která fandí hasičům

Klášterec nad Orlicí – O víkendu byla v Klášterci nad Orlicí velká sláva, žehnání hasičského vozu a já měl tu čest být mezi prvními gratulanty místnímu Sboru dobrovolných hasičů @hasici.klasterec k nové cisterně Tatra. Krásné auto za 8,7 mil. Kč, na které přispěl stát 2,5 mil., @pardubickykraj 0,5 mil. a 5,7 mil. Kč .
Ještě jednou srdečné blahopřeji a ať hasičům a obci dlouho a dobře slouží 🙏
Informace pro fajnšmekry:
Nová cisternová automobilová stříkačka je na podvozku Tatra Terra s označením RA3 v barevném provedení červená RAL 3020 a bílá RAL 9003. Podvozek ukrývá osmi válcový, vzduchem chlazený motor o objemu 12.667 cm3 a výkonu 325 kW s manuální čtrnáctistupňovou převodovkou. Nástavbu tvoří přední a zadní skříň pro požární příslušenství, mezi kterými je vložena pohledová nerezová nádrž na hasební látky.
Ve skříni čerpacího zařízení je namontováno požární čerpadlo THT PKA 2000 – 250 s těmito technickými parametry:
jmenovitý průtok 2 000 l.min-1
jmenovitý tlak 1,0 MPa
jmenovitá sací výška 3 m
Vysokotlak
jmenovitý průtok 250 l.min-1
při jmenovitém tlaku 4,0 MPa
CAS je dále vybavena v přední části kabiny elektrickým lanovým navijákem RAMSEY RE 50.7X se šnekovou převodovkou a tažnou sílou ve vodorovné rovině 50 kN.
Přední část kabiny osádky je ve spodní části vybavena asanační lištou ovládanou z místa strojníka (řidiče).
Mezi kabinou a účelovou nástavbou je umístěn pneumaticky vysouvaný osvětlovací stožárem se čtyřmi světlomety LED 24 V s celkovým světelným tokem 20 000 lm, který je ovládán pomocí dálkového ovládání s přípojným kabelem.
Na horní plošině je umístěna odnímatelná lafetová proudnice s průtokem 2 000 l.min-1.
Podvozek CAS je na zadní nápravě vybaven podmetacími řetězy.
Pro dobíjení akumulátorových baterií a doplňování tlakového vzduchu je na straně řidiče umístěna 24V zásuvka typu Rettbox Air.

Nejnovější příspěvky