Den otevřených dveří na Průmyslové střední škole Letohrad

Letohrad  –  V sobotu jsem navštívil Den otevřených dveří na Průmyslové střední škole Letohrad, konkrétně jsem si prošel učňovské středisko. Technickému vzdělávání v regionu hrozil zánik. Bylo nutné, aby si firmy, které si na trhu práce obyčejně konkurují, sedly za jeden stůl a jednaly o podpoře  partnerských škol  jejichž absolventi by v budoucnosti mohli rozšířit jejich týmy a tak vzniklo Konsorcium zaměstnavatelů Orlicka.

Studijní náplň oboru na PSŠ Letohrad je průnikem konkrétních požadavků všech firem Konsorcia. Absolvent získá kromě odborného zaměření také znalosti z oblasti ekonomiky, managmentu a marketingu. Nalezne uplatnění v praxi na pracovních pozicích v prestižních výrobních firmách strojírenského a elektrotechnického zaměření.

Garantovanou výhodou studia všech podporovaných technických oborů je trvalý a průběžný kontakt s praxí s důrazem na odborný růst. Praxe po celou dobu studia je směřována na pracoviště firem kolem konsorcia. Absolventi tak již během studia získají maximálně praktický rozhled ve studovaném oboru.

Příležitostí ve firmách je pro absolventy, kteří budou mít zájem se realizovat v našem regionu a rozvíjet své dovednosti po boku zdejších progresivních firem je dostatek. V rámci Konsorcia zaměstnavatelů Orlicka to jsou jmenovitě:  Zdeněk Maixner – ANTIKOR s.r.o., Autoneum CZ s.r.o., Bühler CZ s.r.o., FOREZ s.r.o., Formplast Purkert s.r.o. Isolit-Bravo s.r.o., OEZ s.r.o., Rieter CZ s.r.o., ZEZ SILKO, s.r.o. a GAF s.r.o, tito všichni jsou zárukou pracovních míst a budoucího uplatnění absolventů.

Kdo Den otevřených dveří v PSŠ Letohrad nyní nestihl, nenechte si ujít možnost, která se vám naskytne opět v lednovém termínu.

 

Nejnovější příspěvky