Další úspěšná a prosperující firma MECAWEL

Nekoř/Mecawel – Petr Hubálek strojař a Milan Bělina ekonom. To jsou jména a původní profesní zaměření dvou mužů, kteří v současné době jsou majiteli – společníky v řízení firmy – MECAWEL spol. s r.o., se sídlem v Nekoři. Navštívil jsem je v rámci svého senátorského dne, při pravidelné cestě za zajímavými podnikateli z našeho Orlickoústeckého regionu. Byl jsem mile překvapen jejich úspěchem a rozsahem činnosti v odvětví, jemuž se rozhodli naplno věnovat. S jejich zápalem pro věc, s precizností a detailní znalostí toho co dělají, věřím i v příští rozvoj výroby a také držím palce při významném rozšíření firmy o další výrobní halu do nedalekého Žamberka.

Firma MECAWEL spol. s r.o., se od svého vzniku v r. 1992 zabývá strojírenskou výrobou se zaměřením na dodávky komponentů, montážních celků a kompletních strojů výhradně pro zahraniční partnery, kteří se řadí mezi světové, případně evropské lídry ve svých oborech. Je to například výroba dřevoobráběcích strojů, strojů na zpracování papíru, strojů na výrobu obalů z fólií, strojů na zpracování skla, strojů pro potravinářský průmysl nebo výroba zdravotnické techniky.

Petr Hubálek do MECAWELu nastoupil v roce 2002 a v roce 2007 dostal od tehdejších majitelů nabídku firmu časem převzít. Stalo se tak v roce 2013. Brzy si uvědomil, že potřebuje k sobě někoho s ekonomickými znalostmi. Měl štěstí, že ve firmě už od roku 2009 pracoval Milan Bělina, tedy také člověk s dlouhodobým a kladným zájmem o firmu, s dřívějšími znalostmi z Komerční banky a tak slovo dalo slovo. Dohodli se. Firma MECAWEL se stabilně rozvijí, každoročně zaznamenává nárůst obratu o min. 10-15%. Loňský obrat byl kolem jedné mld. čtyři sta tisíc korun. V současné době zaměstnávají 160 kmenových pracovníků a rádi na volné pozice přijmou další. Spolupracují s více než 300 dodavateli v ČR i v zahraničí. Mají navázanou úzkou spolupráci s německou společností HOMAG. Ta je v oblasti výroby dřevoobráběcích strojů vůbec největší firma na světě. Jejich podíl na trhu je asi 35 % a MECAWEL je po léta jejich největším dodavatelem. Oslovují svými dovednostmi další zákazníky, kteří jim dávají stále větší objem zakázek. Díky spokojenosti s kvalitou, jim na velmi dobrá doporučení přicházejí další a další objednávky od evropských a světových firem.

Více na: https://www.mecawel.cz/

Nejnovější příspěvky