Čermenské Folklorní Slavnosti

Dolní Čermná – V sobotu 22. června 2024 se areál AZAS v Dolní Čermné opět rozezněl folklorními melodiemi a roztančil pestrobarevnými kroji. Na programu byl 35. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Čermenské slavnosti, který představil bohatý a zábavný program pro všechny generace.

Den započal v 15:00 hodin zábavným odpolednem pro děti i dospělé, kde nechybělo řemeslné tvoření, dílničky pro děti, kouzelník a dětské atrakce. Pro milovníky dobrého jídla byly k dispozici zvěřinové speciality a další lahůdky připravené místními spolky.

Hlavní událostí dne byl Galaprogram, který začal večer v 18:00 hodin a měl jsem tu čest ho spoluzahájit. Na pódiu vystoupilo několik prestižních souborů, mezi nimiž se představil CRIPPLE CREEK CLOGGERS z Tennessee (USA), české soubory JARO z Ústí nad Orlicí a JITŘENKA z Dolní Čermné, slovenský soubor MAGURÁČIK z Kežmarku a JAVORNÍK z Nového Jičína. Tyto soubory předvedly své umění a přenesly diváky do světa tradiční hudby a tance.

Jedním z vrcholů večera byl slavnostní ohňostroj ve 22:00 hodin, který osvítí oblohu nad Dolní Čermnou a dodal celé akci magickou atmosféru.

Nejnovější příspěvky