USSPA, úspěšná firma z Dolní Dobrouče s velkými plány do budoucna

Dolní Dobrouč/USSPA – Začátkem nového roku jsem navštívil jednu z nejúspěšnějších firem našeho regionu, a to předního českého výrobce akrylátových vířivek USSPA se sídlem v Dolní Dobrouči. USSPA současně patří k významným producentům tohoto odvětví na mezinárodním trhu.
Spolumajitelkou a generální ředitelkou této české rodinné společnosti je od roku 2011 Kateřina Kadlecová. Ta nejprve jako sedmnáctiletá, po zkušené v USA přišla s nápadem, že by její rodiče mohli začít podnikat v byznysu s vířivkami. V té době nemohla tušit, že z firmy z Dolní Dobrouče bude dnes největší výrobce vířivek v Česku a jeden z největších v Evropě. USSPA, jako první český výrobce spa a termálních bazénů swim spa, byl tedy na Kateřinin popud založen v roce 1995 jejím otcem Petrem Kolářem. Od té doby je USSPA lídrem nejen domácího trhu, ale své vířivky exportuje do více než 20 zemí světa. Ve Španělsku má dceřinou společnost.
Sama Kateřina Kadlecová říká: „Nejsme velkovýrobnou, nevyrábíme naše vířivky jako na běžícím pásu. Jdeme cestou individuálního přístupu a zakázkové výroby. Naši zákazníci jsou osobnosti a pro ně tvoříme spa, které vyhovují vysokým požadavkům a nárokům na technologii, design i komfort. Každý náš produkt je promyšlený a odráží se v něm zkušenosti, kterých máme mnoho. Rozdíl poznáte na první pohled a dodává: „V dnešní hektické a nelehké době pomáhají naše vířivky a bazény harmonizovat tělo a ducha a tím kompenzovat často náročný způsob života.“
Výrobky z východočeské Dolní Dobrouče najdete od Švýcarska po Zanzibar. USSPA má vlastní oddělení vývoje a designu, její produkty získaly nejprestižnější světová ocenění za design v čele s Red Dot Award (Německo) a Good Design (USA). Firma je členem nově vzniklé Asociace českého průmyslového designu a Kateřina Kadlecová je místopředsedkyní tohoto sdružení.
USSPA má profil exportní společnosti, která z Česka vyváží prémiové produkty s vysokou přidanou hodnotou a patří do skupiny českých firem, kterým se daří prosadit se českým průmyslovým designem. Na zahraničních trzích navázala firma za uplynulý rok nová obchodní partnerství například v Rakousku a ve Švédsku a naopak přestala vyvážet – v důsledku válečného konfliktu na Ukrajině – do Ruska a Běloruska.
Časopis Forbes Ing.Kateřinu Kadlecovou uvádí mezi sto dvaceti nejvlivnějšími ženami Česka. Za rok 2020 byla finalistkou soutěže MANAŽER ROKU, kde získala ocenění v kategorii „Manažer malého a středního podniku.“ Blížeji se s firmou USSPA a jejími produkty můžete seznámit přímo na tomto odkazu: https://www.usspa.cz/

Nejnovější příspěvky