Společný přeshraniční projekt „Nimptsch nás spojuje“, na cestě do finále

Letohrad/ Niemcza – Toto pondělí  jsem předal výhercům soutěže o selfie z trasy mezi Letohradem a Niemczou, která byla součástí tohoto projektu, ceny v podobě kvalitních turistických batohů. Tak ať jim dobře na jejich dalších putováních slouží 👍

A minulý týden jsem v partnerském polském městě Gmina Niemcza předal panu starostovi Jaroslavu Weglowskému tři miniatury z našeho města (zámek, objekt oranžerie a kaple na Kopečku) právě v rámci společného projektu Nimptsch nás spojuje, blížícího se už do finále. Obě města v něm významně zapracovala na podpoře turistického ruchu, projekt byl podpořen z programu přeshraniční spolupráce Česká republika Polsko „Překračujeme hranice 2014-2020“.

Cílem projektu je rozšíření nabídky cestovního ruchu a zvýšení turistické atraktivity území Podorlicka na české straně a části území Dolního Slezska na polské straně, a to realizací investičních a neinvestičních aktivit projektu. Dochází ke zpřístupnění a obnově přírodního a kulturního dědictví obou měst propojených společnou historií (rodem Nimptsch) a i dalšího historicky cenného přírodního a kulturního potenciálu, který se rovněž nachází v daném regionu a upozorňuje tak na další atraktivní místa  na trase: Letohrad, Jablonné nad Orlicí, Hedeč – Králíky, Międzylesie, Żelazno, Bardo, Niemcza).

Nejnovější příspěvky