Se senátním výborem v závodě Coca Coly HBC

Praha – Se senátním Výborem pro hospodářství, zemědělství a dopravu jsme navštívili provoz v pražském závodě Coca Coly HBC, ten funguje od roku 1993 a zásobuje celý český a slovenský trh, ale také některé další státy v Evropě. Produkty po většinu roku míří do více než deseti zemí světa. Program návštěvy se skládal z prohlídky výrobního závodu, výkladu o historii firmy i z informací o tom, jak zde řídí distribuci či jak pečují o své zákazníky. 

Koho zajímají detaily, tak všichni návštěvníci exkurzí musí přijít v uzavřené (nejlépe pracovní) obuvi bez podpatku s ponožkami nad kotníky a v dlouhých kalhotách. Všechny skupiny sebou musí mít vytisknutý a vyplněný souhlas s dodržováním bezpečnostních předpisů.

Dle dostupných informací k roku 2019 bylo ve firmě vyrobeno 317 milionů litrů  nápojů. Je zde celkem pět výrobních linek – jedna plní skleněné lahve, druhá plechovky, třetí je určená pro výrobu speciálních produktů rostlinného původu značky AdeZ nebo Cappy v PET lahvích, další vyrábí do tzv. bag-in-boxů a poslední vyrábí v PET lahvích ostatní nealkoholické nápoje. Vyrábí se zde dvě velikosti balení pro zařízení „postmix“ pro prodejny rychlého občerstvení a kina. V pražském závodě se rovněž nachází výroba takzvaných preforem, které se používají pro výrobu PET lahví, právě u nich se zaměřují na jejich vratnost.  Proto je až 100% recyklované složky v jejich plastových lahvích.

Hlavním cílem tohoto dodavatelského řetězce je vyrobit a doručit zboží ve špičkové kvalitě, čase, s optimálními náklady a v neposlední řadě s ohledem na minimalizaci dopadů na životní prostředí.

Nejnovější příspěvky