Rieter CZ – tradice, která zavazuje

Ústí nad Orlicí/Rieter CZ – Další z pracovních návštěv mě vedla do ústeckoorlického Rietru. Starší pamětníci si zde pamatují ještě název Elitex. V podstatě hlavní náplň práce této firmy je stále stejná, tzn. vývoj a montáž spřádacích strojů pro textilní výrobu, dříve ve spolupráci s Výzkumným ústavem bavlnářským, známým pod zkratkou VÚB. Také tady se dostává ke slovu větší a větší automatizace obsluhy a provozu vyráběných spřádacích strojů. 
Ze slov generálního ředitele společnosti Ing. Jana Lustyka (do firmy přišel již roku 1992) vyplynulo, že firma měla loni obrat 3,3 mld. korun a zaměstnává na sedm set zaměstnanců, z toho celá stovka se věnuje právě vývoji a třísměnný provoz praktikují pouze v obrobně. Velkou měrou přispívá na volnočasové aktivity, které jsou prostřednictvím odborové organizace připravovány nejen pro zaměstnance, ale mohou jich využít i jejich rodinní příslušníci.
Rieter CZ s.r.o. si zakládá na přímém a slušném jednání se svými zaměstnanci. Kooperuje prakticky se všemi technickými učilišti a středními školami v okolí, nabízí studentům stipendia a stáže. Dlouhodobě finančně podporuje místní sportovní a kulturní aktivity, ať je to atletika, tenis, nebo hokej v nedaleké České Třebové. Neméně významná je podpora Kocianovi houslové soutěže a „jistotou“ je nepřehlédnutelný statisícový sponzoring nadačního fondu pro modernizaci přístrojového vybavení a prostředí pro pacienty Orlickoústecké nemocnice.
Samotným provozem mne provedl a s jednotlivými vývojářskými úspěchy seznámil jednatel a zároveň provozní ředitel Pavel Kubiček, který je zdejším pracovníkem již od roku 1996, prošel si za ty roky řadou zaměstnaneckých pozic a je dalším důkazem toho, že firma s průměrnou délkou pracovního poměru 10 let, patří ke stabilním zaměstnavatelům v orlickoústeckém regionu.
Rieter CZ s.r.o., se sídlem v Ústí nad Orlicí, je součástí švýcarského koncernu Rieter. Zabývá se vývojem, výrobou, montážemi a servisními činnostmi v oblasti strojů pro předení a dodávkami náhradních dílů pro tyto stroje. Zároveň poskytují globální služby v rámci koncernu Rieter. Jako jediní na světě dodávají zákazníkům celou linku předení. Koncern Rieter patří tak k celosvětovým lídrům ve svém oboru.

Nejnovější příspěvky