Nadační fond „S námi je tu lépe“

Jablonné nad Orlicí – Na pozvání majitele firmy Isolit-Bravo a zakladatele nadačního fondu „S námi je tu lépe“ Kvido Štěpánka, jsem navštívil setkání členů nadace a jejich donátorů.
Vyzval jsem obce z regionu ke štědrosti: „Podporou naší spádové nemocnice dají samosprávy jasnou zprávu, že jim na zdraví spoluobčanů záleží. A také tím minimálně symbolicky, ve směru ke zdravotnickému personálu a jejich zlepšeným podmínkám k práci, vyjádří sounáležitost.“
Základem setkání byla především prezentace dvou nových projektů, jejichž cílem je přístrojové dovybavení chirurgického a dětského oddělení Orlickoústecké nemocnice (patřící pod Nemocnice Pardubického kraje a.s.).
Primář dětského oddělení MUDr. Luděk Ryba představil možnosti Video Head Impulse Test (vHIT) a Videonystagmografie (VNG), což jsou pokrokové metody diagnostiky poruch rovnováhy a závrati. Tato zařízení umožňují v akutním stádiu zobrazovat aktivity v mozku, což CT nebo magnetická rezonance bezprostředně nedokáže. Na zakoupení tohoto přístroje fond již od dárců peníze získal.
Dalším z prezentujících, byl primář chirurgického oddělení MUDr. Aleš Siatka. Ten přítomným osvětlil výhody nové operační pomůcky E Pen Drive a jejího kvalitativního rozdílu od v současnosti používaných nástrojů. „ Přesnost a šetrnost je to, co E Pen Drive v daleko vyšší míře umí uplatnit, povede mimo jiné k lepšímu zhojení a tak bude možno vrátit k běžné činnosti větší počet pacientů v produktivním věku, ale také v budoucnu zbavit bolestí seniory postižené destrukcí kloubů revmatismem a podobně,“ říká MUDr. Siatka. Na tento přístroj bude sbírka teprve probíhat.
Nadační fond „S námi je tu lépe“ byl založen na počátku roku 2013 v Orlickoústecké nemocnici, za účelem morálně a finančně ji podpořit. Číslo účtu je: 257730877/0300

Nejnovější příspěvky