Město dobrých lidí v Jablonném nad Orlicí

Jablonné nad Orlicí –  V sobotu jsem zde osobně podpořil velmi prospěšnou akci. Před osmi lety se tu dala dohromady  malá skupina nadšenců se společným cílem nezištně pomáhat lidem. V přímé návaznosti, ve spolupráci s mnoha dalšími dobrovolníky, místními firmami, spolky a umělci vznikl projekt: „Město dobrých lidí“.

Každý rok se tak v Jablonném nad Orlicí koná krásná příležitost ke společnému setkávání lidí se srdcem na správném místě, ze které vzejde nemalá částka pro ty, kteří jí potřebují. Za uplynulé ročníky  podpořili Základní školu speciální v Neratově, Nadaci Dobrý anděl nebo Dětský domov v Dolní Čermné. Letos peníze poputují do Oddělení paliativní a hospicové péče v Albertinu v nedalekém Žamberku. Záměrem je přispět personálu i nemocným.

Hospicová péče v Albertinu je místem pro nevyléčitelně nemocné pacienty, o které je tu s veškerou láskou a respektem pečováno ve fázi nemoci, kdy již nemůže dojít k uzdravení.  Jak sami organizátoři akce říkají: „Život vrátit nedokážeme, nemoc vyléčit neumíme, ale dokážeme společnými silami prosvětlit závěr života našich blízkých.“

Nejnovější příspěvky