Kalibr cup 2024 Steampunková jízda

Lanškroun – Ve čtvrtek dopoledne jsem na pozvání zavítal do Lanškrouna na soutěž Kalibr Cup. Dvacet tři  škol z České republiky, Slovenska a Polska soutěžilo v disciplínách Účesová tvorba, Make-up, Nail-art a Body-art. A bylo se na co dívat 👍

Využil jsem příležitosti a setkal jsem se zde se zástupci města Lanškrouna i kraje. Mj. s lanškrounským starostou Radimem Vetchým a krajským radním pro školství  Josefem Kozlem.

Kalibr Cup je soutěž žáků středních škol v kosmetické a kadeřnické tvorbě. Za začátek soutěže lze považovat rok 2001. Prvnímu ročníku soutěže však předcházel rok 2000, kdy škola pořádala soutěž odborných dovedností kosmetiček a kadeřnic v nově otevřené sportovní hale.

Od roku 2006 je hlavním a jediným pořadatelem KALIBR CUPU  Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Lanškroun. Pro každý rok je zvoleno jiné téma, na které soutěžící musí modelku učesat, nalíčit a nalakovat nehty.

Letošní ročník Kalibr Cupu byl ve stylu Steampunk,  což je podžánr sci-fi či fantasy stylu, který do viktoriánské doby zasazuje současná i neexistující technická zařízení, která jsou poháněna hlavně párou.

 

Nejnovější příspěvky