Ceny města Vysokého Mýta

Vysoké Mýto – Na pozvání od starosty města Františka Jiráského, jsem se ve čtvrtek 7. března v Šemberově divadle ve Vysokém Mýtě zúčastnil slavnostního večera, na kterém byly předány Ceny města Vysokého Mýta za mimořádné výkony, významné počiny a úspěchy v oblasti kultury, sportu a studia v roce 2023. 

Setkal jsem se tam mimo jiné po několika letech s Jirkou Kovaříkem. No, cca 30 let zpět jsme si občas vyměňovali názory, on co by trenér FK Vysoké Mýto a já co by rozhodčí, který zrovna řídí jejich utkání. Ale ty výměny názorů byly vždy na úrovni a fér. I proto se pokaždé rádi potkáme 👍.
Kéž by i v dnešní době uměli lidé spolu komunikovat a i třeba přes rozdílnost názorů na cokoli vždy fér, aby se kdykoli v budoucnu mohli s úsměvy setkat 💜.

 

Celkem 31 nominovaných kandidátů bylo navrženo občany Vysokého Mýta, přičemž tyto nominace představovaly širokou škálu talentů a iniciativ, které obohatily život ve městě.

VÝROČNÍ CENA ZA KULTURU, za významné počiny na poli kulturním
Antonín Hošek & Topeto – za úspěšná vystoupení na mnoha koncertech a vernisážích, za autorskou tvorbu písní a jejich aranžmá pro kapelu; Antonín Hošek byl vloni součástí celoročního studia stipendijního programu MenART pro talentované žáky ze ZUŠ.

VÝROČNÍ CENA ZA SPORT, za významné počiny na poli sportovním
Jakub Dudycha (atletika) – za 1. místo na mistrovství Evropy juniorů na trati 800 m, za 5 medailí z mistrovství ČR, za český juniorský rekord na trati 800 m v čase 1:45,84; nejlepší junior ČR v anketě Atlet roku 2023, mistr ČR v kategorii mužů na trati 800 m, juniorský mistr ČR na trati 400 m;

Daniel Suchánek (kanoistika)– za 1. místo na mistrovství světa ve sprintu na divoké vodě; za 3. místo v celkovém hodnocení Světového poháru ve sjezdu na divoké vodě, za 1. místo v 3. závodě a 2. místo ve 4. závodě Světového poháru v dlouhém sjezdu, za 3. místo v závodě Světového poháru ve sprintu, za řadu 1. míst na mistrovství ČR, v Českém poháru v dlouhém sjezdu a sprintu i v dalších soutěžích.

VÝROČNÍ CENA PRO STUDENTA/ŽÁKA, za výjimečnou studentskou nebo žákovskou práci, aktivitu či vynikající výsledky
Kristina Hájková (žákyně Střední školy stavební Vysoké Mýto) – za vítězství ve školní truhlářské soutěži Zlatý čep a v mezinárodní soutěži Řemeslo/Skill; držitelka ocenění Mladý talent Pardubického kraje v oboru technického vzdělávání.

CENA PŘEMYSLA OTAKARA II.
IVECO Czech Republic, a. s.– za finanční podporu programů pro děti v městské galerii a v městské knihovně;

Vladimír Martinek – výrazná osobnost vysokomýtského ochotnického divadla působící v souborech Mladá scéna (později Malá scéna) a Lyra, dodnes aktivní člen, herec a jeden z režisérů Divadelního spolku Šembera; jako herec vytvořil postavy v téměř 60 inscenacích a jako režisér uvedl 5 divadelních her.

Cena starosty
Aleš Lipavský – trenér mladých hasičů ve Sboru dobrovolných hasičů ve Vysokém Mýtě, který má zásluhu na jejich úspěších i na celorepublikové úrovni.

Nejnovější příspěvky