510 015 Kč je výtěžek Veterán Cupu v Letohradě. Celý poputuje k dětem.

Letohrad – V sobotu 22. června 2024 se na hřišti SK Hokejbal Letohrad uskutečnil jubilejní 10. ročník charitativního turnaje Veterán Cup Letohrad. Tento významný den byl nejen oslavou hokejbalu, ale především dnem plným pomocí potřebným dětem. Letošní ročník se opět zaměřil na podporu Základní školy speciální Neratov a dvou dětí, Vašíka a Janičky, kteří čelí vážným zdravotním problémům.

Den začal v 9:30 hodin turnajem veteránů, kde se utkaly týmy S.G. Letohrad, Olympia H.K., Letohrad Boys a Ženy ČR Masters. Po napínavých zápasech se ve 15:00 uskutečnilo vyhlášení vítězů turnaje. Odpoledne pokračovalo zápasem dětí ze Základní školy speciální Neratov a dětí z SK Hokejbal Letohrad, který začal v 15:20. Tento zápas byl nejen sportovním zážitkem pro všechny zúčastněné, ale také ukázkou, jak sport může spojovat a přinášet radost.

Vrcholem dne pak bylo utkání osobností, které začalo v 16:00. Na hřišti se představily hvězdy sportovního světa, včetně hokejisty San Jose Sharks Filipa Zadiny a Michaela Špačka, působícího ve švýcarské hokejové lize. Nechyběli ani olympijský medailista v biatlonu Michal Krčmář či bývalý biatlonista Ondřej Moravec.

Akce byla završena předáním šeku pro Základní školu speciální Neratov, Vašíka a Janičku. Díky štědrosti sponzorů, účastníků a návštěvníků turnaje se podařilo vybrat neuvěřitelných 510 015 Kč. Tato částka bude použita na zlepšení životních podmínek a vzdělávání dětí, kterým Veterán Cup pomáhá.

Velké poděkování patří především hlavnímu organizátorovi celého turnaje a autorovi tohoto projektu Martinu Motyčkovi, ale také všem, kteří přispěli jakoukoli částkou na účet veřejné sbírky.  Veterán Cup Letohrad opět ukázal, že sport může být skvělým nástrojem pro dobročinné účely a spojovat lidi v pomoci druhým. Těším se na další ročník a pokračování této krásné tradice.

Nejnovější příspěvky