11. ročník výstavy zahrádkářských výpěstků a zemědělské techniky v Petrovicích

Petrovice – Jednou z aktivit, kterou pořádají zahrádkáři v Petrovicích, je tradiční výstava květin a plodin, která se koná každoročně z kraje podzimu ve zdejším kulturním domě. Nedílnou součástí této výstavy je i ukázka zemědělské techniky, nechybí podomácku upravené traktory , lze shlédnout i moto a autoveterány, to vše  na přilehlých loukách a na hřišti.

Letos pořadatelům přálo i mimořádně pěkné počasí a spokojenost mnoha návštěvníků i vystavovatelů byla umocněna výbornou kuchyní. Na fotografii jsem společně s přáteli, s bývalou starostkou obce Janou Moravcovou a se současným starostou Martinem Markem, který po celý den akci vtipně provázel slovem.

Malá podhorská ves Petrovice, je sevřená v údolí mezi dvěma kopci, leží 11 km severozápadně od Lanškrouna. K této obci patří také samota Blahotinec, kterou tvoří tři domy a někdejší Podhorní mlýn na potoce Čermenka, který je doložen již od sklonku 16. století. Obec je známá svou vstřícností a přívětivostí a i proto má demografický vývoj v Petrovicích vzestupnou tendenci.

Nejnovější příspěvky